Sohbet Programları

Perşembe Sohbetleri
Perşembe akşamları bir araya gelme geleneğimiz, Kanuni Sultan Süleyman Han’ın torunu olan Üçüncü Murad Han zamanından beri, yaklaşık beş yüz yıldır devam etmekte ve bu sebepten ötürü halk arasında Asitanemiz “Perşembe Tekkesi” olarak bilinmektedir.
Bu güzel geleneği devam ettirmek amacıyla Kasımpaşa’daki genel merkezimizin bulunduğu Pir Hüsameddin Hazretleri’nin Asitane’sinde her Perşembe akşamı ilmi konularda sohbet düzenlemekte, çeşitli fıkhi meseleler için soru & cevap şeklinde dersler işlenmektedir. Sohbet ve ders programına müteakiben cemaat halinde ibadet edilerek Cuma gecesinin ihya edilmesine gayret edilmektedir. Cuma gecesine özel olarak bu ibadetler yurt içindeki tüm şubelerimizde de ayrı ayrı devamlı olarak icra edilmektedir.

Pazar Sohbetleri
Uşşaki Asitanesi’nde her Pazar akşamı Siyer okumaları gerçekleştirmekte, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (Sallalahu Aleyhi Vesellem) doğduğu Pazartesi gecesini yine onun hayatından kıssalar okuyarak değerlendirmeye gayret edilmektedir.

Pazartesi Sohbetleri
Yine Uşşaki Asitanesi’nde her Pazartesi akşamı sema, tasavvuf müziği, tasavvuf adabı ve ibadet usulleri alanlarında dersler verilmekte, tüm katılımcılar bilgilendirilmekte ve hemen ardından uygulamalı talimler yapılmaktadır.

Kadınlara Özel Cuma Sohbetleri
Her ayın ilk Cuma günü öğlen namazına müteakiben kadınlara özel sohbet ve ibadet programları gerçekleştirilmekte, ardından da sıklıkla kermes etkinlikleri düzenlenmektedir.